Škodlivost mikrovlnné trouby


Když nemusím, tak ji nepoužívám. Pokud ale musím, tak mi ulehčuje život tím, že se nepatlám s kastrůlkama a šetří mi můj drahocenný čas. Úplně jsem přestala bádat nad tím, zda je mikrovlnka zdraví škodlivá, či ne.

Jenže v médiích se v různých debatách opět rozpoutávají souboje názorů, zda změny v jídle upravovaných v mikrovlnné troubě – zničení vitamínů a jiných zdravých látek, jsou větší a horší, než při klasickém ohřívání a vaření na sporácích, či v obyčejných troubách.

Já tedy mikrovlnnou troubu využívám vždy jen pro ohřátí jídla. Ale nyní po dlouhé době mě přepadla obava. Jak je to vlastně s tou mikrovlnkou a zdravím? Všude okolo nás tolik lidí podléhá té odporné nemoci – rakovině.

Podílí se na tom i ony mikrovlny? Ponořila jsem se do hledání pravdy a podělím se s Tebou o nějaké to info.

Co tě čeká v článku „Mikrovlnka a zdraví“:

  • Popis mikrovln

  • Jak pracuje mikrovlnná trouba

  • Názory odborníků na mikrovlnnou troubu

  • Jak se bránit škodlivosti

Popis mikrovln

Jeden ze známých odborníků - fyzik ze Státního zdravotního ústavu, který dodnes přednáší na katedře ČVUT tvrdí, že jsou to vysokofrekvenční radiové vlny.

Jde o neionizující elektromagnetické záření. Podle něho mají tak malou energii, že nedokážou změnit molekuly. Slovo „záření“ sice v lidech probouzí obavy, ale pokud nejde o ionizující – rentgenové paprsky, nejsou na místě.

Mikrovlny mohou pouze ohřát. Využívají se nejen pro přípravu potravin v mikrovlnných troubách, ale i pro vysílání televize, pro fungování počítačů, mobilů a například pro radary a vzdušnou navigaci.

Jak pracuje mikrovlnná trouba

Mikrovlny generuje elektronka zvaná magnetron. Po zapnutí přístroje jsou rozptylovány do všech stran. Molekuly vody, obsažené v potravinách, kapalinách nebo tkáních se rozkmitají a tím, že se vytvoří tření, se jídlo postupně ohřeje.

Mikrovlnná trouba je vlastně strašně jednoduchý vynález :-).

Názory odborníků na mikrovlnnou troubu

>>> Jedni tvrdí, že mikrovlny našemu organizmu škodí. Jejich vědecký závěr ukázal, že vaření v mikrovlnné troubě pozměňuje vnitřní skladbu živin v potravinách a že tyto změny mohou vyvolat různé degenerace v lidském organizmu.

Jsou prováděny testy, kdy jedna část účastníků požívá jídlo z mikrovlnné trouby a druhá část jídlo připravované mimo ní. Poté se na vzorcích odebrané krve ukazují různé výsledky, které údajně prokazují špatný vliv mikrovln na člověka.

>>> Druzí ve svých vědeckých článcích zdůrazňují, že jídlo ohřívané, vařené, či pečené v mikrovlnné troubě, se určitě nestává radioaktivním. Tření molekul probíhá na stejném principu, jako při přípravě jídla na sporáku, či v obyčejné troubě.

Chování mikrovln přirovnávají ke světlu. Argumentují také tím, že mikrovlnná trouba je vlastně velmi šetrná a stejně bezpečná, že právě naopak si jídlo ponechává stejnou výživovou hodnotu díky velmi krátké době přípravy.

Ani jedna dosavadní studie, k