Pohanková sekaná proti oparům

Aktualizováno: 18. 3. 2019

Pohanková sekaná ti pomůže zatočit s opary.

Zdravá pohanková sekaná
Zdravá pohanková sekaná

Pohanku jako takovou do svého zdravého jídelníčku určitě zařazuj, protože ti pomůže zdravým způsobem zhubnout.


Další pohankové recepty budu přidávat, takže můžeš čerpat inspiraci :-).
5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ. Fitness video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >Na tuto zdravou pohankovou sekanou budeš potřebovat cca hodinu a pro cca šest lidiček si pořiď:

  • 250 g pohanky

  • 100 g ovesných vloček

  • 2 vajíčka

  • 5 stroužků česneku

  • 1 cibule, pažitka nebo jarní cibulka

  • 6 lžic strouhanky

  • Majoránka, sůl, mletý černý pepř, olej
A jde se kuchtit pohanková sekaná:

1) Pohanku buď uvař dle návodu, nebo podle mého typu, díky kterému nepřijdeš o všechny důležité složky.


2) Uvař vodu v hrnci, dej tam vody 1,5 krát víc než je pohanky, aby pak měla prostor nabobtnat. Tz. Že když mám pohanku v jednom velkém hrnku, tak vody dám hrnky tři.


3) Až se voda vaří, zalij s ní pohanku (kterou máš třeba v dalším hrnci :-) ). Přiklop pokličkou, zabal do utěrky a zabal hrnec do peřin alespoň na 35 minut. Důležité je nepoužít vodu z rychlovarné konvice, ale opravdu pořádně vroucí.


4) Mezitím si oloupej a nakrájej na malé kousky cibuli a 4 stroužky česneku. Na pánvičce rozpal olej a cibuli i česnek lehce orestuj. Rozklepni si vajíčka do misky, přidej sůl a pepř a rozšlehej. Nasyp k nim vločky a pořádně promíchej, ať se hezky nasáknou a změknou.


5) Až bude pohanka hotová, sceď ji a smíchej s vločkami. Osol, opepři, přidej majoránku a můžeš klidně přidat třeba ještě jeden, dva stroužky česneku, který jen prolisujeme. Podle chuti do ní přidej ještě i třeba hrst posekané pažitky či jarní cibulky.


6) Z celého těsta by se měla vytvořit šiška sekané, takže aby to mělo tvar a nebyla lepkavá, postupně přimícháváme strouhanku dle potřeby. Pokud se stane, že by byla směs moc suchá, můžeš přidat ještě vajíčko.

7) Až bude šiška sekané hotová, tak dej do pekáčku vymazaného olejem. Pečeme na 180°C cca 25 minut a jako příloha se hodí vařený brambor nebo zeleninový salátek :-).P.S. Neboj se koření, pohanka má svou specifickou chuť, a abychom sekanou doladili, tak kořením rozhodně nešetři.
Kdy mám pohankovou sekanou baštit?

Určitě je to ideální zdravý oběd, ale jako večeře se moc nehodí.
Pohanka proti oparům:

Pohanka obsahuje aminokyselinu lysin, která je účinná v prevenci aktivizace herpetických virů (původci oparů) a její obsah je při porovnání s ostatními obilovinami 3 – 4 x násobně vyšší.
Po receptu na sekanou z pohanky ženy čtou:

17 703 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Plněná cuketa