top of page

20-ti minutová česnečka, která podpoří zdravé hubnutí. „Achichjo, hlava bólí, žaludek se bouří, uděláš mi česnečku? Prosím?“ žadoní můj drahý tchán na společné dovolené po „lehkém pokecu“ se známými v hospůdce.

Česnečka
Recept na zdravou česnečku

Prý že jedině pořádná česnečka ho zachrání.„A nechceš pivínko?“ zkoušela jsem zažertovat, ale bylo mi jasné, že budu muset jít naloupat hóóódně česneku :-).5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ. Fitness video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >Také máš doma „maroda?“ Prozradím ti, co tě s mým receptem na česnečku čeká:

Česnečka je rychlovka do 20 minut, za česnečku utratíš 45 kaček a vytvoříš asi 2 porce.
Co bys na česnečku měla mít?

  • 5 – 8 stroužků česneku (záleží na jeho síle)

  • Hermelín (nemusí být)

  • 100 g kvalitní šunky

  • 1 malá cibulka

  • 2 brambory

  • 1 čajová lžička majoránky

  • sůl, pepř, kmín

  • trochu oleje (řepkový, slunečnicový)
Určitě vše máš, tak pojď vařit 1. pomoc v podobě česnečky!

1) V kastrůlku si rozehřej olej a na něm osmahni nakrájenou cibuli.


2) Přihoď na kostičky nakrájenou šunku, stejně pokrájené brambory, majoránku, sůl, pepř i kmín. Zalij vodou.


3) Česnečku povař asi 15 minut – aby brambory byly měkké, polévku sundej stranou a teprve prolisuj česnek. Ať zůstane pěkně ostrý a má ty správné grády!


4) Skvělou česnečku nalij do talíře a přihoď nakrájený hermelín, který se začne pěkně táhnout za lžící. No a teď se můžeš s česnečkou pochlubit celé rodině :-).


Česnečkový Tip na závěr – pokud Ti přijde, že majoránku v česnekové polévce moc necítíš, tak ji tam přidej až na samotném konci vaření. Bude tak mít výraznější chuť :-).
Kdypak si můžeš dopřát tuhle česnečku?

Z mého pohledu je česnečka zdravá záležitost pro kteroukoli denní i noční dobu, tak si ji klidně dopřej i k hodně pozdní večeři. Tedy pokud se zrovinka nechystáš na rande :-). Každopádně o svou štíhlou fitness linii se s česnečkou bát opravdu nemusíš.


Dočetla ses až sem, na konec mého receptu na pořádnou česnečku.


Česnek patří mezi nejzdravější potraviny v našem životě, proto je dobré na něho nezapomínat a hodně jej zapojovat při vaření.


Takoví Italové mají ždibík česneku téměř v každém jídle, kolikrát to pozná jen hodně citlivý jazýček.


Věřím tomu, že každý párkrát za život tuhle „vyprošťovací“ česnekovou polévku polknul. Mému tchánovi česnečka úžasně protáhla organizmus, že byl střízlivý téměř okamžitě! Taky na ni padla téměř celá palice česneku :-).
Po zdravé česnečce ženy čtou:Foto: Danča Hájková česnečka.

19 962 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page