top of page

Zahřívací šťouchané brambory s pohankou recept


Jestli trpíš stejně tak, jako já na věčně studené nožky a choulíš se celou zimu v huňatých svetrech, tak určitě vyzkoušej tento recept na zahřívací šťouchané brambory s pohankou.

Dej si pohanku aspoň dvakrát do týdne a hnedka Ti bude lépe, má totiž výborné zahřívací vlastnosti. Výborná je i pohanková kaše. Celý recept je velmi jednoduchý, takové mám nejraději.5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ... Video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >>>Na pohankový recept pro dvě osoby budeš potřebovat sehnat:

  • 500 g brambor

  • 100 g pohanky v suchém stavu

  • 3 velké cibule

  • 3 stroužky česneku

  • Olej na smažení nebo přepuštěné máslo ghí

  • Sůl, pepř, koření dle chuti (já dala koření na bylinkové máslo)
A jde se kuchtit, pohankový recept NEpočká:

1) Brambory uvař ve slupce.


2) Mezitím v dalším hrnci přiveď k varu čistou vodu cca 1l. Hned, jak se voda začne vařit, tak ji sundej z ohně, nasyp do ní pohanku. Přiklop kastrůlek pokličkou, zabal do utěrky a dej na cca 30 minut odpočívat do peřin. Pořádně ji tam zabal, ať je jí teploučko a krásně nám nabobtná.


3) Cibuli i česnek oloupej a nakrájej najemno a počkej si na brambory a pohanku. Až budou brambory měkké, tak je sceď, nech chvilku vychladnout a oloupej je. Pak je nakrájej na malé kousky nebo je můžeš lehce rozšťouchat šťouchadlem (ale zase ne moc, ať z nich není úplná kaše).


4) Pohanku, až bude měkká, také sceď (pokud je potřeba).


5) V hluboké pánvi si pak rozehřej olej nebo ghí, přidej cibulku a česnek a restuj dorůžova nebo i víc. Záleží, jak to máš ráda :-). Přidej brambory i pohanku a na mírném plamenu obojí promíchávej a restuj. Přidej sůl, pepř a koření dle chuti. Ólalá a po pár minutách je hotovo :-).Pohankový tip: Baštit můžeš jen tak samotné třeba se sterilovanou řepou či okurkou nebo jako přílohu k masíčku.
Důležité pohankové informace:

Jak už jsem zmínila, pohanka je našemu tělo velmi prospěšná obzvláště v zimních měsících. Pozor jen na to, že umí naředit krev, takže zase to s ní nemusíš přehánět :-). Důležité také je, že pohanka se nevaří!!! Přijde tak o všechny své skvělé látky :-(.
Kdy jsou brambory s pohankou vhodné baštit?

Určitě po celý den mimo večeře.

Tento recept jsem si vypůjčila od uživatelky Bibinky na toprecepty.cz. 

Chceš zažít fitness proměnu?


 


Zahrivaci stouchane brambory s pohankou recept

8 763 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page