Sůl a zdraví? No jak se to vezme...

Bez soli by to nešlo. Nejen kvůli dochucení jídla, ale i proto, že naše tělo sůl potřebuje pro její minerály. Skládá se ze dvou částí – sodíku a chlóru. Pro tělo je velmi důležitý sodík, neboť podporuje látkovou výměnu. Avšak po přelouskání tohoto mého článečku se dozvíš, že nadměrná konzumace soli působí zdravotní problémy. Takže jak je to se „solí a zdravím?“

Co tě čeká v článku „Sůl a zdraví:“

  • Sůl a její historie.

  • Druhy soli.

  • Zdravá denní dávka soli.

  • Sůl v tvojí koupelně.

  • Solné jeskyně pro zdraví.

  • Lampy z himálajské soli, jsou opravdu zdravé?

Sůl a její historie.

Písemné památky sdělují informaci o tom, že první zmínka o soli je stará asi 4 700 let. Vyskytovalo se na 40 druhů. Již v dávných dobách se těžilo z vyschlých solných jezer a odpařovalo se z mořské vody.

Také je známo, že o sůl se vedly dokonce i války a stala se výborným obchodním artiklem. V některých částech světa se dodnes bere jako platidlo. Lidstvo zkrátka používá sůl už po staletí. A to zdaleka nebylo známo, že je i zdraví prospěšná.

Největší zásobárnou soli je oceán. V některých místech obsahuje 1 km krychlový mořské vody až přes 20 miliónů tun soli.

Druhy soli.

Známe mnoho druhů soli. Kromě jiných je nejznámější mořská a himálajská sůl.

Mořská sůl obsahuje mimo sodíku a chloridu sodného také draslík, hořčík, vápník, selen, měď a hlavně pro zdraví tolik potřebný jód. Příznivě pomáhá tvojí kůži. Zdravě posiluje imunitní systém, reguluje hladinu cukru v krvi a nejvíce je mořská sůl doporučována pro pomoc při plicních potížích. Blahodárně působí na astmatiky při pobytu ve známých solných jeskyních.

Himalájská sůl se těží v Himálajích, v čistém horském prostředí. Je vytěžena ručně a suší se na sluníčku. Je naprosto čistá. Pro zdraví je oblíbená, neboť výrazně zlepšuje kožní problémy. Navíc zdravě chrání svaly proti křečím a posiluje kosti.

Nesmíme však zapomenout ani na zvířata v přírodě. Pro ty se těží kamenná krmná sůl např. v Rumunsku. Dodává se ve větších blocích a je určena zvěři, která jí s oblibou olizuje.

Sůl jim dodává do těla stejně potřebné látky, jako nám lidem.

Hodně důležitá je také sůl posypová. Používá se k rozpouštění sněhu a ledu na uježděných silnicích, aby nám neklouzala auta a na ušlapané chodníky, abychom si nepočítali množství zlomenin při nedobrždění našich kopýtek :-).

Zdravá denní dávka soli.

Zdravá denní dávka by se měla pohybovat kolem 4-5g denně, což představuje 1 čajovou lžičku. Samozřejmě každý solí jinak.

Je známo, že Japonci požívají až 7 lžiček soli denně, kterou obsahují hlavně tolik oblíbené sójové omáčky. Průzkum ukázal, že také trpí největším výskytem rakoviny žaludku na světě.

I my Češi často solíme více, než je zdrávo. Následkem toho si zvyšujeme krevní tlak, který pak ohrožuje srdce. Dochází k infarktům a cévním mozkovým příhodám.