top of page

Otrubové placky


Než ti prozradím recept na otrubové placky, tak ti o otrubách povím něco zdravého. Otruby zabraňují zácpě a napomáhají správnému a zdravému fungování střev. Otruby snižují cholesterol a riziko závažných onemocnění jako je karcinom tlustého střeva, srdeční onemocnění a karcinom prsu.

Důležité je otruby vařit, péct, nechat naklíčit nebo nechat vykynout (pečivo, chléb a další). Pokud to neuděláš, tak budou otruby (fytáty) bránit vstřebávání minerálních látek ve střevech.

Na konci zdravého receptu ti prozradím můj osvědčený otrubový TIP.

Základní informace jsi dostala, tak ti mohu prozradit zdravý recept na otrubové placky.

Otrubové placky a co tě čeká a nemine:

Placky z otrub ti zaberou asi 45 minut, z uvedeného množství uděláš 7 porcí a bude tě to stát asi 55 korun.

Co si musíš na otrubové placky sehnat:

  • 1 polotučný tvaroh (celá vanička 250 g)

  • 200 g pšeničných otrub

  • 1 celé vejce

  • Sezam, kmín v celku nebo tvoje oblíbené bylinky

  • Sůl a pepř na dochucení

Hurááá! Jdeme se pustit do zdravých otrubových placek

1) Najdi si svojí oblíbenou mísu. Do mísy dej tvaroh, celé vejce, trošku osol, opepři, přidej cca polovinu pšeničných otrub a pořádně promíchej. Musí ti vzniknout celistvá otrubová hmota.

2) Jakmile se ti vše spojí, tak přidávej zbytek otrub, aby ti vznikla tužší hmota.

3) Vezmi si plech a vylož ho pečícím papírem. Těsto na otrubové placky rozprostři na pečící papír a posyp ho kmínem, ale použít můžeš i sezam, lněné semínko nebo tvoje oblíbené zdravé bylinky.

4) Otrubové těsto peč v předem vyhřáté troubě na 180°C asi 20 minutek. Jakmile ti otrubové těsto začne hnědnout, tak jej vyndej a máš hotovo. Upečené těsto nech vychladnout, poté můžeš zakrojit a nakrájet si otrubové placky, tyčinky, trojúhelníčky atd... :-).

Otrubový tip:

Otrubové placky lze určitě použít jako zdravou náhradu místo běžného pečiva. Já si na otrubové placky dávám nejrůznější tvarohové pomazánky, šunku nebo sýr. Experimentuj a využij otrubové placky na maximum, každý přeci máme jiné chutě :-).

Kdy je dobré otrubové placky konzumovati?

Tyto otrubové placky jsou vhodné v jakoukoliv denní dobu. O tom, kdy jsou placky vhodné, rozhoduje, co si na ně dáš! Pokud to bude šunka, sýr a převážně bílkovinové potraviny tak si otrubové placky můžeš dovolit opravdu kdykoliv.

Jakmile ale zkusíš sladkou variantu, tak si placičky dej ke snídani, dopolední svačině ale už né v pozdních večerních hodinách.

Jsi na konci receptu na otrubové placky. Zdravých receptů není nikdy dost, takže co nevidět zveřejním další receptík! :-). Dotazy ohledně cvičení, hubnutí nebo zdravého jídelníčku směřuj na Danca@vimproctojim.cz

Oblíbené magnetické kartičky najdeš DNES ZDE


Otrubove placky

3 361 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page