top of page

Má smysl krabičková dieta?


Krabičková dieta - moje rady a postřehy.

Když si představím klasicky pracovně nabitý den, kdy spousta žen i mužů do sebe ráno rychle nalije kávu a možná popadnou do ruky nějakou nezdravou sušenku, kterou za volantem schroupou, je mi jasné, jak asi vypadá jejich další stravování v práci během dne.

Rychlý oběd, kdy ani nestačí vnímat, co vlastně mají na talíři a odpoledne opět hrnek kafe, místo svačiny. A večer?

Lednička se otřásá pod výpady hladovce, který se konečně zklidnil a má takzvanou „hladochuť.“ Tak pro tyto lidi má krabičková dieta opravdu smysl.

Co se dozvíš v článku: „MÁ SMYSL KRABIČKOVÁ DIETA?“

  • Není to jenom o slově dieta.

  • O co jde a v čem ti vlastně pomůže?

  • Pozor! Jak poznáš kvalitní krabičkovou dietu?

  • Krabičková dieta a aktivní život.

  • Buď chytrá a nauč se jí sama.

  • Vyzvedni si dáreček

Není to jen o slově dieta

Možná by stálo za to nazvat tento způsob přísunu jídla – krabičková strava. Nejde totiž jen o možnost zhubnutí, ale hlavně o to, aby ses naučila pravidelně 5x denně jíst zdravě a v menších porcích.

K tomu tě tato krabičková metoda vede. Tím, že jsi pracovně vytížená, dorazíš domů a tam tě čeká druhé kolo, tak určitě uvítáš možnost dovezení jídla až pod nos.

A časem ti dojde, že se vlastně cítíš lépe a že ti tento pravidelný rytmus vyhovuje.

O co jde a v čem ti vlastně pomůže?

Jídla, která sestavují odborníci přes zdravou výživu, jsou v krabičkách připravována tak, aby dodržovala správný poměr bílkovin, tuků a sacharidů.

Starají se o to, aby jídla byla pestrá, chutná a zdravě promyšlená. Firmy, které se tímto směrem zabývají, nabízejí i porady přímo s výživovými poradci, kteří ti pomohou sestavit jídla přímo pro tebe. Bývá to za příplatek.

Pokud si objednáš bez porady, jsou jídla nastavená všeobecně, což každému nemusí vyhovovat. Krabičky, které si můžeš objednat různě na zkoušku na určitý počet dnů, ti denně dovezou, kam potřebuješ.

Vše vypadá přímo ideálně, ale má to i svá úskalí. Připrav se na to, že porce nejsou zrovna největší a není to zrovna nejlevnější záležitost (pokud bys chtěla službu využít, tak Tě to vyjde něco přes 8 000.- za měsíc).

Ale každý jsme naprosto jiný, tudíž někdo může mít hlad, ale někomu to naopak bude vyhovovat, protože má v duši klid, že baští zdravě a s kontrolovaným přísunem všech látek, které tělo potřebuje a které on sám není schopný si ohlídat.

Pokud je tvým přáním zdravě zhubnout a budeš k této krabičkové metodě i cvičit, výsledky se ti určitě brzy dostaví. A hlad, který by tě mohl dohánět, můžeš řešit chroupáním zeleniny mezi jídly, nebo i k nim a určitě tím nic nepokazíš.

Pozor! Jak poznáš kvalitní krabičkovou dietu?

Samozřejmě se měj na pozoru při výběru firmy, od které chceš krabičkovou dietu brát. Nejlepší je sehnat si reference od lidí v tvém okolí, kteří mají nějakou svou krabičkovou zkušenost.

Pozor na okaté reklamy slibující vše v maxi – bio podobě. Provádí se i namátkové testy firem a jejich výsledky často bývají až katastrofální! Přichází se při nich na to, že slibované vyvážené stravování opravdu nesestavuje žádný odborník.

Někdy jde dokonce o zahrávání si s tvým zdravím, neboť jídla měla velmi nízkou energetickou hodnotu, špatný poměr živin a obsahovala velké množství soli.

Je to jako se vším – důvěřuj, ale prověřuj!

Krabičková dieta a aktivní život

Dalším úskalím také může být Tvůj příjem vs. výdej. Pokud máš každý den trénink a jsi hodně aktivní, protože máš třeba i běhavé zaměstnání, tak množství jídla Ti nemusí vůbec vyhovovat, můžeš mít hlad a nebudeš mít pořádnou sílu na trénink ani na nic dalšího.

Pokud se považuješ za aktivnějšího sportovce, tak já doporučuji zvolit variantu krabiček, která je dělaná pro muže. Mají totiž nastavené větší porce.

Buď chytrá a nauč se jí sama

Já to s krabičkovou dietou vidím takto: Pokud si nejsi úplně jistá, že můžeš nějaké krabičkové firmě důvěřovat, navíc se ti nechce dávat opravdu dost velké penízky a vaření ti nedělá zas až tak velké problémy, zkus na to jít chytře.

Objednej si krabičky třeba jen na týden, abys zjistila, o jakou pestrost jídel se jedná – bývá opravdu skvělá. No a budeš mít návod pro tvorbu krabiček svých vlastních :-).

Jde o to, aby sis udělala představu a ohlídala sis ten správný poměr živin. No a už jen trochu toho tělocviku a kilča půjdou dolů :-).

Jsi na konci mého článku „Má smysl krabičková dieta?“

Opět musím vyslovit svou oblíbenou větu – je potřeba použít svůj selský rozum a zároveň se nebát vyzkoušet i nové věci. Každý jsme jiný a to je nutné si uvědomit.

Nejde říct chlápkovi, který má 120 kg, že mu krabičky budou vyhovovat, protože si myslím, že hlady neuvidí ani na příbor.

Ale třeba se pletu a ten pán bude nadšený, protože jsou to sice menší, propočítané porce, ale rozdělené do celého dne. A to mu bude vyhovovat, protože navíc po nějaké době zjistí, že ho přestaly škrtit kalhoty :-).

Vyzvedni si dáreček:

Video dárek v hodnotě 399 Kč získáš dnes zcela zdarma a bez závazků!

Dáreček si prosím vyzvedni >>> ZDE <<<

Po krabičkové dietě ženy čtou:

 

Sadu mých oblíbených spalovačů TUKŮ najdeš DNES ZDE >>>

 

Krabickova dieta

#krabickovadieta

514 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page