top of page

Jak ušetřit a vařit zdravě?

Prozradím ti, jaké maso je "nejvýhodnější". Hledala jsem maso: kvalitní, chutné, výživné a cenově přijatelné 👍.

Jak ušetřit a vařit zdravě?
Jak ušetřit a vařit zdravě?

Top maso, ale drahé: hovězí svíčková

Hovězí svíčková patří k 💪 nejkvalitnějším, nejjemnějším a také nejchutnějším druhům masa.


Za tuhle dávku bílkovin si ale také připlatíš, což není vždy zrovna vítaná záležitost.Získej moje ❤️ TOP 😋 recepty na zdravé večeře ZDE > Jsou ✅ zdarma a ženy je milují 😍.


Toto je "nejvýhodnější" masíčko pro tebe

Vepřová panenka nabízí velice podobné benefity a lepší cenu.


A když ji srovnáš s hovězí svíčkovou, má až pětkrát nižší obsah tuku (1 gram vs. 5 gramů ve 30 gramech masa) a to nemluvím o obsahu bílkovin (6 vs. 5 gramů ve 30 gramech masa).


Vepřová panenka je dále kvalitním zdrojem thiaminu, vitamínu B, který je nezbytný pro přeměnu sacharidů na energii.


A tu během náročného tréninku v posilovně nebo jinde rozhodně potřebuješ :-). Je-li to možné, kupuj vždy maso nekořeněné a nenakládané, jen tak poznáš čerstvost.Jak vepřovou panenku připravit:

Panenka se musí ideálně rychle osmahnout a pak dopéct v troubě. Troubu si tedy předehřej na 180 °C a na velké pánvi nech rozehřát lžíci oleje. Okořenit si ji můžeš dle libosti, ale klasika pepř a sůl bohatě stačí.


Pak přidej maso a osmahni ho do zlatova z obou stran, cca 6-8 minut. Potom pánev přendej do předehřáté trouby a maso ještě 15 minut dopékej. Samozřejmě musíš mít pánev, která se může dávat i do trouby :-). Jinak použij třeba pekáček, do kterého maso po osmahnutí přendáš.


Vyndej ho z trouby a nech ještě 10 minut stát, než ho nakrájíš. Pozor, abys dlouhým pečením panenku moc nevysušila, byla by pak tuhá a to se nedá moc baštit :-)

Pokud se ti článeček líbil, budu moc ráda, když jej budeš sdílet.Ženy DNES ode mě nejvíce kupují:


Po masovém článku ženy čtou:Jsem online fitness trenérka Danča Hájková. Moc ❤️ ráda ti pomohu se zdravým jídelníčkem, hubnutím, cvičením i motivací.

473 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Kommentare

Mit 0 von 5 Sternen bewertet.
Noch keine Ratings

Rating hinzufügen
bottom of page