top of page

Francouzské brambory v troubě

Moje varianta zdravých francouzských brambor v troubě. Už od malička naprosto zbožňuji francouzské brambory, které nejlepší dělá samozřejmě moje babička.

Francouzské brambory v troubě
Francouzské brambory v troubě

Francouzské brambory bych mohla jíst každý den a kolikrát jsem schopná se vkrást do lednice a bagrovat je rovnou z pekáčku na stojáka :-).


Podělím se s tebou o můj recept na zdravou variantu francouzských brambor do trouby, který je vylepšen o šunku místo jakéhokoli jiného uzeného masa či salámu.
5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ. Fitness video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >


Pro cca 4 porce francouzských brambor v troubě budeš potřebovat:

  • 800 g brambor (ideálně stejně velkých)

  • 600 g vysokoprocentní šunky vcelku

  • 3 velké cibule

  • 6 větších kyselých sterilovaných okurek

  • 6 vajec

  • 4 lžíce olivového oleje

  • Sůl, pepř
Kulinářských návod na francouzské brambory troubě:

1) Brambory umyj a uvař ve slupce do měkka. Mezitím si oloupej cibuli a nakrájej ji najemno. Šunku a okurky nakrájej na kostičky. Cibuli, šunku a okurky dej do pekáčku a promíchej.


2) Až budou brambory uvařené, tak je nech vystydnout, pak brambory oloupej a nakrájej na malé, spíše tenké plátečky. Přidej je do pekáčku k šunce, cibuli a okurce. Takto připravené francouzské brambory osol, opepři, přidej olej a pořádně celou francouzskou směs promíchej.


3) Předehřej si troubu na 180°C a dej do ní připravené francouzské brambory péct na cca 10 minut. Na závěr si pak rozšlehej vejce a zalij jimi francouzské brambory a nech zapéct dalších 10 minutek.


4) Francouzské brambory z trouby podávám se sterilovanou červenou řepou a dokážu je zbaštit i za studena. Přeji dobrou chuť :-).
Kdy jsou francouzské brambory v troubě vhodné?

Jelikož jsou francouzské brambory v troubě "ideální", na doplnění zdravé energie, tak se hodí hlavně přes den. V pozdějších hodinách (večeře nebo před spaním) se francouzské brambory už nehodí.


Místo francouzských brambor si ke zdravé večeři dej třeba mojí oblíbenou zdravou rychlovku.Moje zdravá večerní rychlovka je 250 g tvarohu s libovolnou zeleninou.


Tvaroh si můžeš dochutit různými semínky, já mám nejradši lněné semínko.


Po francouzských bramborách ženy čtou:
ŽENY tento týden ode mě kupují:134 544 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page