Co je lepek a proč si dávat pozor? Lepkový článek od Danči.

Lepek je strašák, který už omezil nemálo lidiček. A to kvůli alergii nebo přímo nemoci, kterou je celiakie. Lepku se chce vyhýbat čím dál tím víc obyvatelstva, ať už musí či nemusí. Bez lepku je totiž našemu organismu prokazatelně lépe a dokonce můžeš shodit nějaké ty kilogramy na váze.

Ano, když se začneš lepku vyhýbat, můžeš i zdravě zhubnout.

Co se v článku „Co je lepek“ dozvíš:

  • Co je lepek a kde se vyskytuje?

  • Proč je dobré se lepku vyhnout?

  • Jak rozpoznat alergii na lepek nebo celiakii?

  • Kde najdu bezlepkové potraviny?

  • Co je lepek a moje pomoc.

Co je lepek a kde se vyskytuje?

Lepek je obilná bílkovina. Jako opravdu? Bílkovina? Ale vždyť se všude píše, že jsou bílkoviny k životu a k hubnutí potřeba...

Jenže tato bílkovina našemu tělu úplně až tak neprospívá. Lepku se také říká gluten a vyskytuje se hlavně v zrnech pšenice, žita a ječmene. Ono to zase ale není tak, že by gluten sám o sobě tělu vyloženě škodil, ale spíš jde o to, že lepek dnes obsahuje téměř každá potravina a cpeme se jím od rána do večera ve velkém množství, aniž si to uvědomujeme.

Určitě i tobě se na prvním místě vybaví, že lepek najdeš v pečivu. No jo, ale on je také ve všech moučných výrobcích. Koláčky, sušenčičky, těstoviny, kus kus, knedlíky, ale také ho najdeš v některých uzeninách, protože se moukou nastavují a třeba i v hořčici a Müsli. Müsli tedy nekupuj a radši si domácí müsli tyčinky udělej doma.

Moukou se většinou zahušťují veškeré omáčky, někdy i polévky, takže když chceš začít baštit bezlepkově, musíš mít oči otevřené dokořán a číst pečlivě složení veškerých výrobků! Kdykoli najdeš na etiketě přidanou mouku, tak dobrůtku zase pěkně vrať zpátky do regálu. Chceš se přeci lepku vyhnout a zdravě hubnout...

Proč je dobré se lepku vyhnout?

Lepek v tak velkém množství, ve kterém se kolem nás vyskytuje, může způsobovat spousty problémů. Od zaplísnění střev, přes zažívací potíže, nadýmání, až po nejrůznější exémy. Nadměrné množství lepku také může souviset s častou únavou a nadváhou.

Já osobně jsem vydržela jíst bezlepkovou stravu cca dva měsíce. A teda není to vůbec žádný med! Chtěla jsem vidět, co to se mnou udělá, přestože netrpím žádnou z poruch přijímání glutenu.

Dva měsíce bez lepku je sice krátká doba na dělání nějakých závěrů, nicméně déle jsem opravdu nevydržela a zjistila, že ani nechci podstoupit tak velikou změnu ve svém jídelníčku. Já se třeba pečiva nechci vzdát a mé tělo ho rozhodně potřebuje. Nicméně jsem opravdu omezila množství, abych se cítila dobře i s lepkem :-).

Za ty dva měsíce u mne proběhla jen jedna změna a to váhová. Opravdu jsem šla cca o 4 kila dolů, což u mne bylo až až, protože jsem hubnout nepotřebovala. A šlo to samo. Bylo to teda hlavně dáno tím, že jsem začala jíst o dost méně, protože lepek je opravdu všude a nemohla jsem si skočit do obchodu pro žádnou klasickou rychlovku, tak jsem raději volila zeleninu a ovoce. Váha opravdu klesala sama. Bez lepku budeš opravdu hubenější!

Momentálně jím pečivo jednou denně a to kváskové. Těstoviny nejím téměř vůbec, maximálně kuskus. A ono když se to zase vše dobře vyváží, tak není důvod vynechat lepek úplně ze svého života.

Jak rozpoznat alergii na lepek nebo celiakii?

Alergie na lepek je na rozdíl od celiakie mírnější forma nesnášenlivosti glutenu a může být jen dočasná. Celiakie je problém trvalý.

Alergie se vyznačuje příznaky, jako jsou bolesti žaludku, nadýmání, exémy, zvracení a jiné. Celiakie má příznaky stejné a další k tomu, jako je chudokrevnost a třeba zvýšená kazivost zubů, únava a další. Rozdíl je ale třeba v rychlosti projevení příznaků. U alergie nastupují mnohem rychleji, téměř okamžitě po zbaštění glutenu.