6 top BIO potravin na hubnutí


Pokud máš svůj zdravý jídelníček obohatit o BIO potraviny na hubnutí, znamená to pro tvůj rozpočet ještě větší zátěž. Jsou ovšem potraviny, pro které se v BIO kvalitě vyplatí sáhnout hlouběji do kapsy!

6 top BIO potravin na hubnutí (stručný seznam)

  • Mléko (kdy je BIO?)

  • Tomatová omáčka (pesticidy = hnus)

  • Celer (pozor na zeleninu)

  • Sója (ať žije genetika)

  • Jablka (super zdravoučké spreje)

  • Hovězí (chudáčci zvířátka)

  • Existují vůbec BIO potraviny?

6 top BIO potravin na hubnutí (podrobný popis)

Mléko:

Na základě vládních nařízení může být jako BIO označeno pouze mléko krav, které stráví alespoň čtyři měsíce v roce venku na pastvě.

To je velice důležité, protože mléko takových krav obsahuje více živin, například tuky spalující omega-3 mastné kyseliny.

Tomatová omáčka:

Až budeš příště připravovat omáčku k masu, dbej, abys sáhla po sklenici označené jako BIO výrobek. V roce 2012 byly v jednom moc chytrém časopise zveřejněny výsledky studie, jež došla k závěru, že rajčata pěstována na farmách klasickým způsobem za použití pesticidů a dalších látek, obsahují méně antioxidantů než ta, která se pyšní přívlastkem BIO. Proč?

Bio farmy nemohou používat pesticidy a umělá hnojiva, což rajčata nutí k tomu, aby se rostliny proti škůdcům bránily samy – často formou antioxidantů.

Jak snadné a logické, že? :-)

Říkám pořád, že zdravé hubnutí je o selském rozumu! :-)

Celer:

Kulturisté a fitnesáci většinou svoje nákupní vozíky plní spoustou. Je jim jasné, že jejich svaly potřebují dostatek antioxidantů a vlákninu, která podporuje trávení!

Pokud máš možnost, kupuj celer, papriky, špenát a salát v BIO kvalitě. Podle odborníků jsou právě tyto druhy zeleniny nejvíce plné pesticidových zbytků, jež by mohly poškodit tvoje zdraví i hubnutí.