top of page

5 nejlepších jarních aktivit na hubnutí


Zaznamenáváš po zimě, že jsou ti kalhoty víc fest a že v tom přiléhavém svetříku se ti vůbec, ale vůbec nelíbí ty špíčky, u kterých samozřejmě netušíš, kdo ti je tam dal? Že když vyjdeš 2 patra, tak slyšíš funění, ale na schodech není nikdo jiný, než ty?

Že popoběhneš na autobus a pak se půl hodiny dáváš do klidu, aby si nikdo nevšimnul, že z tebe leje a máš smrt na jazyku? Tak to je nejvyšší čas pro 5 nejlepších jarních aktivit na hubnutí!

Co tě čeká v mém článku: „5 NEJLEPŠÍCH JARNÍCH AKTIVIT NA HUBNUTÍ?“

  • Zaskákej si na trampolínkách

  • Intenzívní a účinná TABATA

  • Kolo, kolečkové brusle a staré kecky

  • Turistické nadšení s hůlkami. (Né baštit salám turistu!) :-)

  • A samozřejmě zahrádka

Doufám, že ti došlo, že máš nějaké to kilčo nahoře a tvá fyzička je v tahu. Tak s tím pojď něco udělat, vždyť jaro už ti klepe na okno :-).

Zaskákej si na trampolínkách

Také se tomu říká Jumping. Skákání na trampolínkách je nejenom ohromně zábavné, ale také hodně účinné na hubnutí.

Jako dítě si pamatuju, jak mě mrzelo, že při tělocviku nám trampolína byla dovolená jen výjimečně. Hopsala bych bývala s takovou radostí až do druhého dne :-).

Tento druh sportování se zdá být jednoduchý, ale omyl! Vyzkoušej a další den zjistíš, že tě bolí svaly, o kterých jsi neměla ani tušení. Při skákání se střídají pomalé skoky, silové prvky a rychlé sprinty, které tě určitě donutí k převlečení propoceného trika!

Posiluješ při něm hluboké zádové a břišní svaly, zpevníš celé tělo a budeš hubnout.

Pozor! Je nutné, abys měla v pořádku páteř a na trampolínkách skákala jen pod odborným vedením trenéra, který chodí a upozorňuje na chyby, kterými by sis mohla dost ublížit.

Intenzívní a účinná TABATA

Jde o původně asijské cvičení, které splňuje očekávání náročnějších zájemců o zhubnutí. Jestli máš zájem o pohybovou „smršť,“ tak neváhej a najdi si cvičení TABATY.

Určitě tě naláká to, že trénink jedné TABATY trvá přesně 4 minuty („jen“).

Princip TABATY spočívá v tom, že se cvičí celou dobu jeden cvik, třeba dřep, ale v maximálním tempu, které dokážeš vyvinout.

Vždy 20 sec makáš a 10 sec máš přestávku a takto celých 8 kol. Zdá se Ti to jako hračka?

No tak se do toho s chutí pusť :-).

Nezapomeň si dostatek pití, ručník, věci na převlečení a igelitku, do které vyklopíš propocené triko i s gatěmi :-). Tak to je TABATA a jarní hubnutí.

Kolo, kolečkové brusle a staré kecky

O minulém víkendu, kdy už sluníčko krásně hřálo, jsem spatřila naprosto úžasný obraz!

Malá holčička s vervou závodníka kmitala svýma malinkýma nožičkama v kolečkových mini brusličkách, zleva vedle ní ztěžka funěla maminka s pár kilči navíc a zprava zápolila s rovnováhou bábinka na kole.

Co ale bylo na tomto obrázku nejkrásnější – všechny 3 bojovaly samy se sebou, ale jejich nádherně rozzářené obličeje, nikdy nezapomenu :-).

K tomuto asi ani není potřeba nic dodávat. Jen možná to, že když se chce – všechno jde!

A věk? Výmluva… Popadni kolo či brusle nebo vyběhni ven. A jestli chceš hubnout, věnuj se té aktivitě nejlépe obden a minimálně 45 minut v jednom kuse :-).

Turistické nadšení s hůlkami. (Né baštit salám turista!) :-)

Jestli už nechceš, tak jako já, být zavřená ve fitku, či tělocvičně a láká tě počasí venku, tak šup, šup do přírody.

Je všeobecně známo, že svižná chůze prospívá nejen tvému zdraví, ale i hubnutí a velkým podílem i psychice. Tělo se dobře protáhne a mozek se dostane do stavu „štěstí.“ Zapomeneš na starosti, dáš sbohem smutné náladě a hlavně – spálíš nějaký ten tůček.

Pokud by tě zajímali ti zvláštní turisté, co chodí s hůlkami bez lyží na nohou, určitě ve svém okolí najdeš partu nějakých nadšenců, kteří tě k sobě přiberou :-). Anebo jako moje samostatná babička – jednoduše čapni hůlky a vyraž zdravě hubnout!

Je ale potřeba, abys prošla proškolením odborníka na tzv. Nordic walking, který tě naučí, jak hůlky správně používat. Kdy kterou nohou vyrazit, jak držet tělo a správnou výšku holí. Ono se to nezdá, ale pokud chceš, aby chůze s holemi pomohla nejen tvým zádům, ale i třeba odlehčila bolavým kolenům či kyčlím, tak je správná technika velmi důležitá.

Mám zkušenosti takové, že i jedna jediná hodina s instruktorem Ti dá strašně moc. Neboj se zainvestovat do svého zdraví, ať si Nordic walking zbytečně nezošklivíš.

Jedna základní lekce a potom už můžeš brázdit krajinu i jen sama se sebou.

A samozřejmě zahrádka

Úmyslně jsem v názvu tohoto článečku nenapsala 5 jarních sportů, ale 5 jarních aktivit. Teď právě přichází na řadu ta správná aktivita, která ti také pomůže s kilči navíc, s poztrácenou fyzičkou, ale i s psychickou pohodou.

Při touze zdravě zhubnout mám samozřejmě na mysli motyku, hrábě, kolečko…. Ne lavičku, bábovku a grilovací klobásky! Pokud jsi alespoň trochu menším zahradníčkem, tak moc dobře víš, jak práce na jarním prokouknutí zahrádky dá pěkně zabrat. Ale musí tě to samozřejmě bavit.

Zasázej si nějaké nové druhy květin, přidej okopání ztvrdlých záhonů, ostříhej jahody (hrozná práce!), prohrábni mech v trávníku… a pak si teprve vychutnej tu lavičku.

Zavři oči a vystav obličej sluníčku, které tě zkrášlí svými paprsky, nech odplout starosti a buď aspoň chvíli sama se sebou – šťastná :-).

Došla jsi až sem – na konec mého článečku „5 nejlepších jarních aktivit na zhubnutí.“

Myslím si, že přišla ta správná doba na to, abys ze sebe setřásla tu zimní peřinu a probudila své tělo k aktivitě.

Pusť se do jakékoli detoxikace, správného zdravého jídelníčku, přiber více zeleniny, jarních bylinek a rostlinek do salátů a vyrážej svižně do přírody, i kdyby jen na půl hodinky!

Jsem šťastná, že už zase bude krásně, že je zima pryč! I když prší, nevadí. Beru deštník do ruky, s radostí obcházím louže a vdechuju krásně čistý vzdoušek.

„A co je to támhle za blázna,“ říkám si u rybníka. „Jooo, to není cvok, to si jen paní protahuje nožky o starou omšelou lavičku“ :-). Asi se přidám!

Po jarních aktivitách na hubnutí ženy čtou:

 

Můj oblíbený spalovač tuků NAJDEŠ DNES ZDE >>>

 

5 jarních aktivit na hubnutí

60 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page